Akçakale Merkezi Kilit Sistemleri
Akçakale Merkezi Kilit Sistemleri

Akçakale Merkezi Kilit Sistemleri

 

Merkezi kilit, araç kapılarını ve bagaj kilitleyip açılmasını sağlar. Bu sistem, ya kapı kilitlerinden yada uzaktan kumandayla devreye girer. Uzaktan kumandalı araba anahtarları, araçla bire bir temasa geçmeden bu işlemin yapılmasını sağlamaktadır.

 

Araç anahtarlarının bazıları ise, aracın tek bir kilidine entegre edilip, bu sayede söz konusu kilit üzerinden, genel bir kilitleme yada açılma sağlamaktadır. Merkezi kilit sisteminin bulunduğu araçlarda ise, çoğunlukla, tek bir kilit bulundurulmakta. İnfrared tekniğine sahip kilit sistemleri, araca beli mesafede, araç içinde bulunan bir tanıma sistemi sayesinde, infrared alıcısını algılayarak, kilit işlemini gerçekleştiriyor. 

 

Uzaktan kumandalı kilit sistemlerinde de bu işlem aynı şekilde ve belli mesafelerden gerçekleştirilebiliyor. Bunun dışında, elektronik camlar ve açılabilir tavanlarda, yine uzaktan kumandayla işlem yapılması mümkün.
Uzaktan kumandaların mevcut düğmelerle işlem sağladıkları için, pil değişiminde yapılan denemelerle tekrardan işlem gerçekleştirilebilir. Bu işlem kontak anahtarını yuvaya takılarak bir seferlik kilit açma kapama adımıyla gerçekleşir.

 

Merkezi kilit sistemi araç içerisinden de gerçekleştirilebilir. Bunun için araç kolunu iç kısımdan çekerek, kilidi açıp, iterek ise, merkezi kilidi devreye sokabilirsiniz.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014