Akçakale Oto Elektrik
Akçakale Oto Elektrik

Akçakale Oto Elektrik

 

Oto elektrikçi temel olarak her türlü elektrik aksamına bağlı olarak gelişen arızaları tespit etmek ve gidermek ile yetkilendirilmektedir. Bu alanda uzmanlaşarak, profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Genel itibari ile araçlarda elektrik aksamına bağlı olarak gelişen sorunlar şu şekilde sıralanabilir:

 

Akünün bitmesi; araçta temel parçalar arasında yer alan akünün bitmesi veya azalması iki şekilde açıklanabilmektedir. Birincisi akünün kullanım süresinin bittiğini ve buna bağlı olarak eski görevini yerine getiremediği olarak açılanabilir. Bu durumda akünün yenilenmesi ile sorun çözülebilir. İkinci bir durum ise elektrik aksamı üzerinde kaçak olduğunu ve bunun derhal giderilmesi gerektiğidir. Uzun yolda seyreden araçlarda oldukça karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Eğer araç park edildiğinde tekrar hareket etmiyorsa oto elektrikçi ile iletişime geçerek bilgi almakta fayda olacaktır.

 

Aksesuarlar, araçlarda pek fazla bilinmese de ekstra özellik olarak sürücü tarafından eklenen aksesuarlar elektriğin dengeli dağılımını bozarak elektrik tesisatında bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bu durum ise genel itibari ile tesisat kurulum aşamasında düşük voltajlı kablo kullanımından veya yükse derecede güç gereksinimi duyan aksesuardan dolayı meydana gelmektedir.  Bu şekilde verilen durum ile karşılaşılmasında oto elektrikçi ile iletişim kurarak bilgi alınmalıdır.

 

Araçlarda elektrik aksamına bağlı olarak gelişen bir diğer soru ise, tesisatın eskimiş olması veya alınan bir darbe sonucunda yıpranmaya aşınmaya maruz kalmış olması şeklinde açıklanabilir. Bu durum genel itibari ile motorun ateşleme sistemini oluşturan buji kabloları en çok fark edilen sorunlar arsında yer almaktadır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014